Ako na vyhľadávanie a sťahovanie obrázkov

Share Button

Vyhľadávanie pomocou kľúčových slov.

Ku každému obrázku sú priradené tzv. „kľúčové slová“, ktoré ho výstižne popisujú, preto je to najvhodnejší spôsob vyhľadávania. Pre vyhľadávanie podľa kľúčových slov kliknite v menu „Ďalšie funkcie “ na „Vyhľadať „,  alebo „Kľúčové slová„. Vyberte kľúčové slovo, alebo slová, podľa ktorých chcete obrázok vyhľadať.

Napríklad, ak chcete vyhľadať parnú lokomotívu, z menu „kľúčové slová“ vyberte výraz „lokomotíva“. Zobrazia sa vám všetky obrázky a fotky, na ktorých sa nachádza lokomotíva. Zároveň sa vám v ľavom hornom rohu objaví menu s kľúčovými slovami súvisiacimi s výberom obrázkov. Pomocou tohoto menu si môžete výber zúžiť presne na to, čo potrebujete. Ak vyberiete napríklad „fotky“, ostanú zobrazené len fotky lokomotív. Výber môžete ešte zúžiť kliknutín na „parné“ a ostanú Vám zobrazené len fotky parných lokomotív.

K takémuto výberu sa dostanete, aj ak na začiatku kliknete na „Vyhľadať“ a zaškrtnete, poprípade do poľa „Hľadať slová:“ zadáte: „lokomotíva“, „parná“ a „fotky“.

Teraz môžete obrázky prehliadať vo výbere, ktorý vidíte, alebo detailnejšie po kliknutí na niektorý obrázok.

Vyhľadávanie pomocou albumov a podalbumov.

Ďalšou možnosťou je postupný výber z hlavnej stránky. Teda kliknúť na „Fotky“  ďalej  „Stroje“ a výber upresniť výberom vhodných kľúčových slov. To isté je možné urobiť v menu „Albumy“, vľavo hore.

 Sťahovanie obrázkov.

Obrázky sa dajú sťahovať dvoma spôsobmi:

Po jednom:

Pri detailnom náhľade kliknutím na ikonu diskety:

ikona stiahnutia súboru

Celý výber:

Ak sa nachádzate vo výbere (náhľadov) obrázkov, môžete stiahnuť celý výber v zip archíve kliknutím na ikonu:

stiahnuť výber

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *