Ako si vytvoriť vlastnú kolekciu

Share Button

Rozdiel medzi kolekciou a albumom

V prvom rade by bolo dobré povedať, aký je rozdiel medzi kolekciou a albumom.

Pre jednoduchšiu orientáciu a vyhľadávanie sú obrázky do albumov zatriedené „na pevno“, podľa určitých kritérií. Do kolekcii sa obrázky vkladajú po jednom a nie je podstatné, do akého albumu patria.

Načo je to dobré?

Niekedy nie je možné odfiltrovať obrázky pomocou vyhľadávania tak, aby ostali presne tie, ktoré by ste chceli. Práve na to slúžia kolekcie. Ak potrebujete vytvoriť skupinu obrázkov, ktoré nepatria do jedného albumu, ani nemajú spoločné žiadne kľúčové slová, toto je ten správny spôsob.

Obrázky z týchto kolekcií je potom možné hromadne stiahnuť, alebo poslať na mail.

Ako vytvoriť kolekciu?

Po prihlásení sa  v ľavej časti zobrazí menu „Kolekcie“. Tam kliknite na „Vytvoriť novú kolekciu“. Budete vyzvaný na zadanie názvu tejto kolekcie. Zadajte ho a potvrďte. Týmto máte kolekciu vytvorenú ale prázdnu.

Ak prejdete myšou na náhľad obrázku, hore sa objaví „Pridať do kolekcie“ kliknite naň a obrázok sa tým vloží do aktívnej kolekcie.

V prípade, že sa pokúsite obrázok pridať do kolekcie, a ešte nemáte žiadnu vytvorenú, vytvorí sa automaticky s názvom „temp“. Tento názov môžete neskôr upraviť.

Takýchto kolekcií je možné vytvoriť ľubovolný počet, vždy však môže byť aktívna len jedna. Práve do nej sa budú obrázky po označení pridávať.

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *