Gimp – stručný popis

Share Button

Gimp je jedným z najrozšírenejších grafických editorov. Je voľne dostupný na stiahnutie a používanie.  K dispozícií sú verzie pre Windows, Linux aj Mac. Je to najlepšia náhrada za platený Photoshop, ktorá v práci s grafikou dokáže takmer to isté.

náhľad na gimp 2.8

Ponúka klasické grafické nástroje ako je pero, ceruzka, štetec,  pipeta či klonovacie razítko. Ďalej celú radu pokročilých funkcií na úpravu obrázkov podobných tým, aké obsahuje Photoshop. Je to napríklad schopnosť úpravy obrázkov pomocou vrstiev, čo je vynikajúca a nepostrádateľná funkcia, vďaka ktorej je možné  na obrázku vykonávať aj zložitejšie úpravy.

Ďalej disponuje širokou paletou moderných filtrov a efektov, ktoré dokážu normálnu fotku premeniť takým spôsobom, že môže vyzerať ako namaľovaná štetcom, olejom, uhlíkom alebo ceruzkou. Taktiež obsahuje pokročilé techniky výberu, ako napríklad približný výber (kúzelná palička), vďaka čomu je úprava obrázkov omnoho jednoduchšie.

Po jednoduchej inštalácii môžete hneď začať pracovať  a to bez akejkoľvek registrácie, či poplatkov. Použiteľný pre všetkých od amatérov, až po profesionálnych grafikov.

Je to nástroj, ktorý sa určite oplatí vyskúšať, ču sa už chcete venovať grafike vážnejšie,  alebo len raz za čas upraviť pár fotiek, poprípade vyrobiť jednoduchú fotokoláž, alebo plagát. Navyše ponúka možnosti rozšírení pomocou pluginov.

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *