Hľadám pisatelov, autorov a editorov

Share Button

Hľadám ľudí ochotných podielať sa tvorbe obsahu pre tento web. Kedže momentálne na to nemám toľko času, koľko si starostlivosť o tento web a tvorba článkov žiada. Sú za tým stovky hodín práce a návštevnosť (pomaly, ale isto) stúpa, preto mi je ľúto teraz to všetko nechať tak. Záujemcom, ktorý by to chceli skúsiť (nezáväzne), vytvorím účet s hodnosťou „Prispievateľ“. Tí, ktorý sa tomu budú ďalej venovať získajú hodnosť „Autor“ a tí najlepší „Editor“. Hodnosti „Autor“ a „Editor“ sa v prípade záujmu stanú aj administrátormi na facebookovej stránke. Nie je potrebné poznať html, php, css ani žiadny iný programovací jazyk. 

Nie je to žiadna veda, aj keď podla tých návodov to na prvý pohľad môže vzyerať zložito. Sú to však jednoduché veci a veľa z toho stačí urobiť len pri prvom článku (nastavenie ohľadom obrázkov). Napísať článok potom trvá asi tak 30-60min.

Hodnosti na webe:

  1. Administrátor (má prístup k všetkým funkciám webu a má na starosti jeho správne fungovanie aj po technickej stránke)
  2. Editor môže publikovať a editovať články a stránky. To isté môže aj s článkami ostatných užívateľov.
  3. Autor môže publikovať a editovať len svoje vlastné články.
  4. Prispievateľ môže písať a editovať svoje vlastné články, ale nemôže ich publikovať.

Web je zameraný predovšetkým na CG (computer graphic – počítačová grafika). Na druhom mieste je fotografia. Ale budem rád, ak by sa niekto venoval aj témam ako napríklad ručné kresby, dizajn, architektúra, zaujímavosti, krásy našej planéty/Slovenska, návody.

Nečakám, a ani tu nechcem žiadne siahodlhé odborné referáty. Len krátke články, ktorých základom sú pekné obrázky a niekoľko slov k tomu. Prípadne jednoduché návody, využiteľné v praxi bežným používateľom PC, ktorý nemá záujem sa tomu venovať bližšie. Napríklad niečo takéto <Gimp – Ako na krajšie oznamy>. Teda nie návody typu: „Majstrovstvo modelovania v 3D Studio Max“, alebo „Photoshop: tvorba textúr na profesionálnej úrovni „.

Kategórie článkov sú zhodné s položkami v menu, takže ich tu nebudem vypisovať. Stačí sa tu trochu poobzerať a získate jasný obraz o tom, ako majú články vyzerať a ako sú radené do kategórií. Myslím, že je z čoho si vybrať. Ak nie, nie je problém po dohode vytvoriť ďalšie kategórie. Je to len na vás. Každý bude mať prístup ku všetkým témam.

Čo sa týka financií, poviem to na rovinu: „toto nie je o zarábaní peňazí, je to hobby“. Príjmy z reklamy (zatiaľ) zďaleka nepokryjú ani náklady na prevádzku webu. Hosting pre tento web sponzoruje Proskin Solution s.r.o. Ja však verím, že ak sa nájde pár ľudí, ktorých téma webu zaujme a ktorý budú ochotný prispievať a postupne zvyšovať kvalitu webu, tak sa to čoskoro zmení.

Pripravujem pravidlá a návody pre pridávanie článkov. Pravidlá, aby to malo jednotnú formu, nech tu nie je chaos a návody, aby som vám maximálne uľahčil začiatky tvorby vašich skvelých článkov.

Ak máte záujem spolupracovať a chcete sa podielať na tvorbe obsahu tohoto webu, kontaktujte ma na:

Budem vďačný za každú pomoc, aj keď to bude jeden článok za mesiac.

Share Button