Práca s obrázkami – WordPress

Share Button

Práca s obrázkami vo Wordprese je veľmi jednoduchá. Pre pridanie obrázkov do článku stačí kliknúť na tlačidlo „Pridať súbor“. Otvorí sa galéria obrázkov. Obrázky do tejto galéria nahráte pretiahnutím označených obrázkov z okna vo Windowse. Ak okno galérie zmodrie, môžete pustiť tlačítko myši a obrázky sa začnú nahrávať. Je dobré ich mať pomenované tak, ako sa budú volať v aj popise v článku.

Po nahratí, alebo aj počas nahrávania ak je obrázkov viac je potrebné prekopírovať text z pola „Nadpis“ aj do pola „Popisok“, aby so zobrazoval aj v článku. Kvôli vyhľadávačom je dobre ho prekopírovať aj do políčiek „Alternatívny text“ a „popis“, ale to nie je nutné.

Vkladanie viacerých obrázkov je tiež veľmi dobre vyriešené. Obrázky, ktoré chcete vložiť do článku označíte ľavým kliknutím myši a súčastným držaním „CTRL“. Ak chcete označiť viac za sebou nasledujúcich obrázkov, kliknite na prvý z nich a potom s podržaním klávesy „Shift“. Zakto jednoducho a rýchlo označíte všetky obrázky medzi nimi.

V prípade, že potrebujete zmeniť poradie obrázkov, stačí na „Upraviť“ dole v náhľade poradia.

 

Ak máte obrázky nahraté označené a v správnom poradí, kliknite na „Vložiť do príspevku“, vpravo dole a hotovo.

Obdobným spôsobom priradíte k šlánku aj prezantačný obrázok.

Na záver ešte jeden tip, ktorý veľmi uľahčí a zrýchli prácu hlavne tým z vás, ktorý sa rozhodnú napísať nejaký návod. Na tomto webe je nainštalovaný modul „OnePress Image Elevator„. Je to výborná pomôcka, ktorá v kombinácií s programom Fast Stone

Po nainštalovaní FS Capture už len stačí vybrať časť obrazovky (CTRL+PrtScr) a vložiť ho do článku známou skratkou „CTRL+V“. Je to veľmi efektívny spôsob vkladania screenov.

Upozorňujem, že je zakázané takýmto spôsobom získavať obrázky, ktoré sa z iných webov nedajú stiahnuť. Je to nelegálne, preto používajte tento spôsob len na tvorenie vlastných návodov.

Share Button
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes